Czy warto kupić auto używane z gwarancją?

Zakup samochodu na rynku wtórnym może kojarzyć się z ryzykiem. Brak informacji o kolizjach, nieudokumentowana przeszłość samochodu, czy cofnięte liczniki są najczęstszymi zarzutami wysuwanymi w stosunku do oferty komisów. W związku z tym powinniśmy po pierwsze wybierać profesjonalne komisy samochodów używanych, a po drugie zwrócić uwagę, czy oferują oni auta  z gwarancją. Taki wybór oznacza, że dealerzy oferujący samochody używane dokładnie sprawdzają każdy pojazd, który nabywają od poprzedniego właściciela.  Jeśli samochód jest w złym stanie i wymaga kosztownych napraw – komis takiego samochodu nie odkupi. W przypadku, kiedy samochód nie budzi zastrzeżeń pod względem prawnym i technicznym, auto przechodzi przegląd w autoryzowanej stacji obsługi pojazdów działającej przy salonie.

Czytaj również: Skrzynia biegów – automatyczna czy manualna. Kupujemy samochód używany

Co zyskujemy kupując auto u pewnym komisie

Kupując używany samochód w dobrym centrum samochodów używanych zyskujemy  pewność, że zakup będzie zgodny z tym, co zostało zawarte w ofercie. Daje to pewność, że samochód nie będzie się psuł i generował nieprzewidzianych wydatków. Ponadto mamy pewność, że auto nie było kradzione, ani nie miało przeprowadzanych gruntownych napraw na przykład na skutek wypadku. Wszelkie informacje dotyczące samochodu uzyskamy już na etapie wstępnych oględzin, ponadto możemy mieć pewność, że są sprawdzone i prawdziwe.

Zasady udzielania gwarancji

Niezależnie co kupujemy musimy koniecznie przeczytać wszystkie zasady udzielania gwarancji. Innymi słowy powinniśmy sprawdzić na jakich zasadach i warunkach obowiązuje. Gwarancja na używane samochody jest usługą, która daje pewność, że auto jest zgodne z przedstawionym przez dealera opisem. W razie wystąpienia awarii gwarancja daje możliwość uzyskania zwrotu kosztów naprawy lub wykonania jej w serwisie komisu, który dokonał sprzedaży. Warto podkreślić, że gwarancja wydawana jest jedynie na pewien czas. Jednakże jest on na tyle długi, że pozwala na odkrycie ewentualnych istniejących już przed zakupem awarii.