Przegląd samochodu używanego w serwisie przed zakupem – czy warto?

Zakup samochodu używanego to często prawdziwa loteria. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie ryzyka zakupu „kota w worku”, jest sprawdzenie auta przed zakupem w dobrym warsztacie. Kiedy warto to robić, a kiedy nie jest to konieczne?

Weryfikacja oferty

Kupno samochodu osobowego, nawet używanego, to dla większości osób naprawdę duży wydatek i rezultat gromadzenia oszczędności przez wiele lat. Takie osoby chcą mieć więc pewność, że poczynią dobrą inwestycję i będą bez problemów użytkować pojazd.

Nie warto więc zdawać się na „szczęśliwy los” i trzeba kompleksowo sprawdzić dany model, najlepiej w dobrym serwisie samochodowym. Będzie to szczególnie ważne przy zakupie od indywidualnych sprzedawców, a także w komisach, które nie cieszą się najlepszą renomą.

Dodatkowo zwłaszcza w przypadku samochodów klasy premium, najlepiej wybrać serwisy doświadczone w obsłudze pojazdów stricte danej marki. Wynika to z tego, że obecnie produkowane modele mają wiele naprawdę zaawansowanych systemów i rozwiązań technologicznych, których stan mogą ocenić tylko doświadczeni mechanicy.

Czytaj także: Czy warto zainwestować w samochód używany?

Oferta samochodów używanych z gwarancją

Okazuje się jednak, że przegląd samochodu używanego kupowanego w serwisie nie zawsze jest niezbędny. Są bowiem komisy samochodowe, w których pojazdy nie tylko są poddawane rygorystycznej kontroli technicznej, ale też są sprzedawane z gwarancją potwierdzającą ich sprawność. Taką ofertę zdecydowaliśmy się proponować również w naszym komisie i opinie na nasz temat w Internecie oraz zadowoleni klienci potwierdzają, że była to dobra decyzja.

To rozwiązanie najlepsze dla osób, które chcą do minimum ograniczyć ryzyko związane z ewentualnymi problemami z używanym samochodem. Takiej gwarancji niestety nie będzie w stanie zapewnić żaden ogłoszeniodawca z Internetu ani też sprzedawca na giełdzie samochodowej.

Przegląd samochodu używanego przed zakupem to dobry wybór, zwłaszcza w przypadku zakupu od okazjonalnych sprzedawców oraz w komisach o nienajlepszej renomie. Taki przegląd wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami, dlatego też w naszym punkcie oferujemy tylko te auta, które już wcześniej przeszły skrupulatną kontrolę mechaniczną. Dodatkowo potwierdzamy to gwarancją.